Jaki wybrać program do faktur?

KASY I DRUKARKI FISKALNE ONLINE
PROGRAMY WAPRO DLA FIRM I BIUR RACHUNKOWYCH.
Przejdź do treści

Jaki wybrać program do faktur?

Firma DELFIN Kasy fiskalne, programy WAPRO, kamery i alarmy
Opublikowane według Piotr D w Programy · 5 Maj 2019
Każdy rozpoczynający swój biznes powinien zastanowić się nad wyborem programu do wystawiania faktur. Zanim zdecydujemy czy chcemy korzystać z bezpłatnego programu należałoby zapytać o:
- dostępność aktualizacji w razie zmiany przepisów,
- możliwość archiwizacji,
- tworzenia pliku JPK (również JPK_MAG),
- możliwość eksportu danych do programów księgowych oraz o listę obsługiwanych urządzeń - drukarkę fiskalną, czytnik kodów kreskowych, inwentaryzator.
Nie zalecałbym używania darmowego programu do prowadzenia sklepu, może być dla firmy usługowej.

Następnym ważnym pytaniem jest czy będziemy prowadzili magazyn produktów czy wystawiamy tylko faktury usługowe bez magazynu.

Dzisiaj opiszę programy do faktur firmy Asseco - są to WF-Fakturka i WF-MAG.

Program WF-Fakturka to prosty program umożliwiający wystawianie faktur VAT, VAT-Marża, Paragonów. Można do niego podłączyć drukarkę fiskalną. Umożliwia wprowadzanie długich opisów wykonanej usługi. Jest to bardzo przydatne w firmach transportowych, gdzie musi być umieszczona wykonana trasa i numery dokumentów przewozu. Program jest prosty w obsłudze, umożliwia wygenerowanie pliku JPK_FA oraz export danych do WF-Kapera i WF-Fakira. Nie prowadzi stanów magazynowych.

Bardziej rozbudowanym programem do faktur jest WF-MAG występujący w różnych wersjach w zależności od możliwości. Najprostszą wersją jest WF-MAG START obsługująca jeden magazyn i drukarkę fiskalną. Prowadzi magazyn w którym możemy definiować towary i usługi. Można prowadzić rozliczenia z kontrahentami, tworzyć zamówienia do dostawców i od odbiorców, bezpośrednio z zamówień możemy tworzyć faktury zakupu i sprzedaży przez co nie wprowadzamy danych ponownie. Wersja wystarcza do prowadzenia małego sklepu lub firmy usługowej.

Kolejną wersją jest WF-MAG BIZNES oferujący obsługę wielu magazynów oraz większej ilości urządzeń zewnętrznych.
Najbardziej rozbudowaną wersją jest WF-MAG PRESTIŻ który obsługuje kolektory danych, kasy fiskalne i wystawianie faktur zagranicznych oraz wiele raportów wbudowanych i możliwość definiowania własnych.

Jeżeli zdecydujemy sie na program WF-MAG najlepiej zacząć od wersji START i zmieniać ją na wyższe wraz z rozwojem firmy. Chętnie doradzę którą wersję wybrać.


ADRES:

09-100 Płońsk
ul. Ogrodowa 1 B


GODZINY PRACY

Poniedziałek - Piątek: 8:00 - 17:00
​​Sobota: 9:00 - 12:00
Tel. 604 541 712, 660 850 042
E-mail: biuro@firmadelfin.pl
Wróć do spisu treści